Görme engelliler okuma-yazma öğrenecek

e-Posta Yazdır PDF

Adıyaman Engellileri Kalkındırma Platformu (ADEKAP) Koordinatörü Mehmet Tunç, okuma-yazma bilmeyen 14 yaşından büyük görme özürlü kişilere yönelik Ankara ve Gaziantep'te ücretsiz kurs açılacağını bildirdi.

Ankara ve Gaziantep'te açılacak olan kurslar için müracaatların 15 Haziran'a kadar Anadolu GAP Görmeyenler Derneği ya da ADEKAP'a yapılması gerektiğini dile getiren Tunç, masrafların kursu veren okul tarafından karşılanacağını da vurguladı.

Daha önceki yıllarda da bu gibi kurslara Adıyaman'dan katılım sağlandığını ve bu vesileyle onlarca görme engelli bireyin okuma-yazma öğrendiğini hatırlatan Tunç, şöyle konuştu: "14 yaş üstü görme engellileri yönelik yaz kursları açılıyor. Bu kurslarda okuma-yazma bilmeyenler iki ay boyunca aldıkları eğitimle birlikte okuma-yazma öğreniyorlar. Bu kurslar Ankara ve Gaziantep'te veriliyor. Kurslara katılmak isteyenlerin 15 Haziran'a kadar Anadolu GAP Görmeyenler Derneği veya ADEKAP'a başvurmaları gerekiyor. Kursiyerlerin masrafları eğitim aldıkları kurum tarafından karşılanacak".

Kaynak: Guncelgazete.com